Витрати ППУ компонентів

В процесі напилення ППУ досить часто можна зіткнутися як з проблемою перевитрати матеріалу, так і його недостачі. Щоб подібного не сталося, на етапі підготовчих робот, потрібно точно здійснювати виміри оброблюваного об’єкта за допомогою спеціальних інструментів з ретельним обстеженням поверхні на присутність зазорів, балок та ін.

Згідно багаторічному досвіду виконання теплоізоляційних робіт з використанням ППУ для створення шару товщиною 10 см вам знадобиться 3,5-4,8 кг/кв.м. сировини (для системи 35-ї щільності). Однак існує ряд факторів, які впливають на кінцеву величину і тому вимагають обов’язкового обліку при калькулюванні ППУ-компонентів. Про них і піде мова далі.

Від чого залежить витрата сировини при напиленні ППУ

Тут важливу роль відіграє геометрія поверхні, оскільки фактична площа напилення 1 пог.м. відрізняється від 1 кв.м. Залежно від матеріалу оброблюваної поверхні при розрахунку витрати компонентів ППУ необхідно враховувати поправочний коефіцієнт:

 1. + 2-5% – для цегляної кладки з неглибокою розшивкою
 2. + 5-10% – для цегляної кладки з глибокою розшивкою
 3. + 10-15% – для профільованого листа з висотою профілю 8 мм
 4. + 20-25% – для профільованого листа з висотою профілю 10 мм
 5. + 40-50% – для профільованого листа з висотою профілю 18 мм
 6. + 50-60% – для профільованого листа з висотою профілю 44 мм

  * дані коефіцієнти орієнтовні

  Також на витрату сировини впливають погодні умови. І якщо при напиленні ППУ в приміщенні такі фактори, як вітер чи опади не грають ролі, то в процесі зовнішньої ізоляції фасадів будівель, трубопроводів, резервуарів існує ймовірність розсіювання частини матеріалу вітром і т.п. Тому попередньо розрахований обсяг компонентів для утеплення об’єкта зовні потрібно збільшувати на 5-10%.

  Зі зниженням температури повітря щільність ППУ збільшується. При цьому, якщо напилення матеріалу виконується при температурах близьких до 0 ° С, перевитрата сировини може досягти 40-50% від запланованого розрахунку.

  Як показує досвід, при вазі одного комплекту системи (бочка компоненту А + бочка компоненту Б), що дорівнює 480 кг, і різної щільності, вихід ППУ складає:

  • 12,0 – 13,7 куб.м. – при щільності утеплювача ППУ 35 кг / куб.м;
  • 9,6 – 10,6 куб.м. – при щільності утеплювача ППУ 45 кг / куб.м;
  • 8,0 – 8,7 куб.м. – при щільності утеплювача ППУ 55 кг / куб.м.

   Ще один важливий фактор – поглинаюча здатність основи, на яку наноситься ППУ. До можливої перевитрати сировини потрібно бути готовими при напиленні ППУ на пористі бетонні, газобетонні, керамзитобетонні, дерев’яні та деякі види цегляних поверхонь. У цих випадках обсяг перевитрати компонентів ППУ буде прямо залежати від товщини теплоізоляційного шару.

   Береться до уваги і складність робіт з утеплення ППУ. Якщо напилення виконується в важкодоступних місцях або в умовах обмеженого простору, в розрахунок ППУ додатково закладається перевитрата в розмірі 5-10% матеріалу.

   Загальна витрата компонентів ППУ на конкретній ділянці розраховується шляхом перемноження площі об’єкта, базового витрати, товщини шару і поправочних коефіцієнтів.

   Вартість утеплення ППУ

   З урахуванням розглянутих факторів в середньому витрати на утеплення об’єкта двухкомпонентною системою ППУ складають (при відповідних обсягах замовлення):

   Обсяг замовлення

   Ціна
   до 5 куб.м

   250 € / куб.м
   5-10 куб.м

   240 € / куб.м
   10-20 куб. м

   230 € / куб.м
   20-35 куб. м

   220 € / куб.м
   35-50 куб. м

   210 € / куб.м
   від 50 куб. м

   200 € / куб.м

   * Дані ціни є орієнтовними і можуть відрізняться в залежності від типу об’єкта, типу використовуваного сировини, складності робіт і т.д. Кожен об’єкт прораховується індивідуально.