Утеплення труб та ефективна теплоізоляція трубопроводів

Однією з найбільш гострих проблем у нашій країні є втрати тепла в системах централізованого теплопостачання, які можуть досягати 30% від загального об`єму тепла, що надається. Ефективним засобом її вирішення є ізоляція з пінополіуретану для труб, яка є основним джерелом теплозбереження в будівництві. Сферою застосування пінополіуретанової теплоізоляції є трубопроводи опалення й гарячого водопостачання, нафтопроводи та газопроводи.

Технологія напилення пінополіуретану

Суцільна, безшовна теплоізоляція пінополіуретаном здійснюється методом періодичного впорскування заливних систем Elastopor в спеціально відведені отвори в окожушці. Таким чином вдається отримати конструкцію високої міцності, що функціонує в температурному діапазоні от -80 до +130 °С.

Трубопровід з невеликим діаметром потребує попереднього «окужушування» нержавіючою сталлю, алюмінієм и т.п. Але частіше метод залиття використовується для труб з великим діаметром. Напилення пенополіуретану на трубопровід великого діаметру відбувається з наступним нанесенням на нього захисного шару (наприклад, фарби).

Теплоізоляцію пінополіуретаном можна застосовувати й до зовнішніх трубопроводів. В цьому випадку вона являє собою жорстку ізоляцію й здійснюється шляхом утворення високоміцних, термостабільних пінополіуретанових шкаралуп.

Методом періодичного залиття труби можна ізолювати безпосередньо перед монтажем на будівельному майданчику. При цьому пінополіуретанова суміш попередньо заливається між основною трубою й поверхневою оцинкованою оболонкою труб (для повітряного прокладання) або поліетиленовою оболонкою (для безканального прокладання).

Плюси теплоізоляції трубопроводів методом залиття пінополіуретану

В порівнянні з традиційними методами теплоізоляції ізоляція трубопроводів пінополіуретаном має наступні плюси:

  • Подовження строку служби діючих об`єктів до 30 й більше років.
  • Зменшення тепловтрат в 3-4 рази в порівнянні з нормативними значеннями.
  • Скорочення витрат на експлуатацію в 9 разів.
  • Зниження витрат на ремонт трубопроводів у 3 рази.
  • Низька трудомісткість монтажу (більше 300 погонних метрів на день за умови роботи бригади з 2-х людей).

На вітчизняному ринку теплова ізоляція труб пінополіуретаном Elastopor H / Elastospray здійснюється виробничо-комерційною фірмою «Едванс». Замовте в нас теплоізоляцію за вигідними цінами — та експлуатуйте трубопровід впродовж довгого періоду часу з мінімальними тепловтратами.