Утеплення стін пінополіуретаном

Найбільших тепловтрат (від 100 до 150 кВт крізь 1 кв. м на рік) будівлі зазнають через найбільшу за площею поверхню — неізольовані стіни. Теплоізоляція стін пінополіуретаном (ППУ) допомагає скоротити ці втрати на 90%.

Пенополіуретан Elastospray, що застосовується в якості ізолюючого матеріалу, зручний тим, що перед нанесенням на стіни не потребує застосування грунтівки. А завдяки малій вазі ізолюючої піни та мінімальній товщині покриття не створюється навантаження на стіни.

Технологія нанесення пінополіуретанового покриття на стени

Може здійснюватися як утеплення стін зсередини ППУ (зокрема, утеплення дерев’яної каркасної конструкції), так і утеплення стін ззовні ППУ (утеплення підвальних і цокольних приміщень, утеплення зовнішньої стіни з подвійною кладкою, утеплення зовнішньої стіни між кладкою та облицюванням).

Щоб забезпечити надійне зчеплення стіни з рідким пінополіуретаном, її поверхня перед початком робіт очищується від пилу. Для нанесення пінополіуретану на цегляні або каркасні стіни застосовується спеціальне обладнання, з якого рідкий матеріал під високим тиском подається на бокову поверхню.

Після того, як поліуретан застигає, він перетворюється на піну, зайві частини якої зрізаються. Далі без використання штукатурної сітки наноситься штукатурка або здійснюється облицювання гіпсокартоном чи дерев’яною вагонкою (при внутрішній ізоляції стін). Також пінополіуретанове покриття може обкладатися облицювальною цеглою або закриватись вініловим сайдингом (при зовнішній ізоляції стін).

В наш час ППУ для ізоляції стін активно застосовується ззовні між шарами кладки. В цьому випадку потрібно залишати проміжок між пінополіуретаном та облицюванням шириною в 2-4 см для природного видалення вологи, що утворюється.

Стіни господарських приміщень не обов’язково обробляти, але бажано з метою захисту від впливу сонячних променів. Для цього на поверхню наносяться акрилові або силікатні фарби, епоксіполімерні емалі або барвники з кремнійорганічними смолами. Найкращим захисним покриттям на строк не менше 50-ти років вважається полісечовина, проте вона більш дорога.

4 причини для ізоляції стін пінополіуретаном

  • Безпечний захист каркасу будівлі.
  • Індивідуальний дизайн фасаду будівлі.
  • Надійний захист від вологості та гниття.
  • Міцний бар’єр від погодних умов.

Незважаючи на те, що в застиглому стані ППУ є екологічно безпечним, в рідкому вигляді він агресивно впливає на слизові очей і дихальних шляхів. Оскільки робота з матеріалом є складною та небезпечною, довіряти ізоляцію стін ППУ необхідно виключно професіоналам. Щоб уникнути помилок у процесі нанесення ізоляційного покриття, звертайтесь до спеціалістів компанії «Едванс». Здійснене нами утеплення стін напиленням пінополіуретану Elastospray прослугує вам не одне десятиріччя.